ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WPROWADZENIEM NOWEGO PRODUKTU DO OFERTY TWOJEJ FIRMY? TO KONKURS DLA CIEBIE.
Szukasz środków na rozwój swojej firmy? Chcesz wprowadzić do oferty nowy produkt lub usługę? Sprawdź, czy Twoja branża ma szanse na ostatnie bezzwrotne dotacje unijne w tej perspektywie finansowej. Nie jesteś pewien czy te środki są dla Ciebie? Pomożemy Ci to sprawdzić!
Konkurs „Design dla przedsiębiorców – dostępność plus” to szansa dla przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować koszty opracowania profesjonalnego procesu projektowego dla nowego lub udoskonalonego produktu. W ramach projektu oprócz kosztów projektowania można sfinansować również zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia produktu lub usługi na rynek. Co ważne – produkt lub usługa powinna ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami (fizycznymi lub poznawczymi).
Termin naboru:
- 24 listopada 2020- 21 lipca 2021
Dla kogo: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające poza regionem Polski Wschodniej (wyłączonymi województwami są: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie)
Intensywność wsparcia w konkursie „Design dla przedsiębiorców – dostępność plus”:
- do 85% (w zakresie usług proinnowacyjnych) tj. usługi przeprowadzenia procesu projektowego, opracowania nowego projektu wzorniczego itp.
- do 55% na maszyny i urządzenia (zgodnie z mapą pomocy regionalnej)- ostateczny poziom dofinansowania uzależniony jest od wielkości przedsiębiorstwa i miejsca realizacji inwestycji
Budżet konkursu: 70 mln PLN
Co możesz dofinansować?
- Usługi audytu wzorniczego i otoczenia rynkowego;
- Usługi przygotowania strategii opracowania nowego projektu wzorniczego;
- Usługi prototypowania i testów (z wyłączeniem zakupu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych służących zbudowaniu prototypu, oraz jego przetestowania);
- Usługi doradcze w zakresie wdrożenia nowego lub ulepszonego produktu (poza doradztwem ciągłym i okresowym oraz zwykłymi kosztami operacyjnymi, takimi jak doradztwo podatkowe, reklama, czy usługi prawnicze)
- Zakup środków trwałych służących wdrożeniu nowego lub ulepszonego produktu;
- Zakup patentów, licencji, know-how służących wdrożeniu nowego lub ulepszonego produktu
Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w naszym webinarze. Nasi eksperci przedstawią szczegóły konkursu i doradzą, jak krok po kroku przygotować się do aplikowania o środki w tym konkursie.